Marketing internetowy

Poznaj Google Ads!

Google Ads (Dawniej Google AdWords) jest potężnym narzędziem marketingowym stworzonym przez Google. Dzięki niemu można tworzyć reklamy w Internecie oraz dobierać słowa kluczowe.

Podsumowując, system Ads pozwala wyświetlać linki sponsorowane w wynikach wyszukiwania i przedstawiać swoje oferty użytkownikom Internetu.

Dlaczego Ads to najlepszy sposób reklamy na rynku?

Reklama w Google Ads

Reklama tradycyjna

 • reklama typu "pull" nastawiona na informowanie
  (wyświetla się tylko osobom zainteresowanym naszym produktem)
 • reklama typu "push" nastawiona na emocje
  (wpychanie reklamy mimo braku zainteresowania potencjalnego klienta)
 • pozwala na dokładne kierowanie
 • rzadko trafia precyzyjnie do grupy docelowej
 • można bardzo dokładnie zmierzyć jej skuteczność
 • trudno ocenić jej skuteczność
 • stosunkowo tania, dostępna dla wszystkich
 • jest bardzo kosztowna

Kiedy już podjęliśmy trud przygotowania materiałów: tekstów, zdjęć i ofert, i posiadamy już naszą własną, wymarzoną stronę "www", przychodzi czas, aby pokazać ją światu. Niestety rynek, szczególnie dla małych i mirko-przedsiębiorstw jest trudny i aby na nim zaistnieć nie wystarczy rzetelne i profesjonalne oferowanie usług lub produktów. Darmowe pozycjonowanie w wyszukiwarce (w linkach organicznych) jest często nieefektywne, szczególnie kiedy usługi i towary jakie chcemy oferować są popularne. Dlatego nieodzownym elementem staje się reklama komercyjna. Aby nasza firma mogła "zaistnieć" i co ważniejsze, przynosić zadowalające zyski, musi stworzyć kampanię reklamową, która przebije się i trafi do Klienta.
Głównym czynnikiem, który zniechęca małe firmy do reklamowania się jest koszt. Tutaj z pomocą przychodzi nam Google Ads, system w którym podstawową zasadą jest to, że płaci się za kliknięcie, a nie za wyświetlenie reklamy. A więc opłata pobierana jest tylko za sprowadzenie użytkownika na stronę! Dzięki temu można poinformować klientów o właśnie trwającej promocji, zainteresować ich konkretnym produktem oraz skierować reklamę do określonej grupy odbiorców, którzy są nią zainteresowani i dzięki temu ograniczyć koszty.

Jest to metoda na natychmiastowe zaistnienie na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania Google i w porównaniu z innymi środkami przekazu reklamowego, przystępna cenowo. Samodzielnie ustala się stawki za kliknięcie oraz wysokość dziennego budżetu, który zostanie na nie wykorzystany.

Reklama pojawia się w wynikach wyszukiwania wtedy, gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarkę frazy (słowa kluczowe) opisujące Twoją działalność, usługi lub produkty. Reklama wyświetla się więc tylko tym użytkownikom, którzy aktywnie ich poszukują.

Różne kanały, jeden cel - sprzedaż

A co z reklamą na Facebook'u? Facebook Ads to równie skuteczne narzędzie promocji co Google Ads. Pozwala na promowanie całego fanpage'a, ale także konkretnego posta z zachowaniem podobnych mechanizmów jak u konkurenta Google'a.

Facebook i Google potrafią też idealnie współgrać przy budowie klarownej strategii, która połączy mocne strony każdego z mediów. Odpowiednio przygotowane kampanie powinny się wzajemnie uzupełniać i prowadzić do jednego celu – sprzedaży. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ może się okazać, że dzięki współpracy wspomniane media są w stanie osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Opłaty za kampanie

Proponujemy Ci kompletne prowadzenie kampanii reklamowych, z analizą słów kluczowych, monitorowaniem ich skuteczności oraz odpowiedni dobór stawki za ich kliknięcie. Ty natomiast decydujesz jaką kwotę przeznaczysz na ich prowadzenie. Może to być 500, 700, 1000zł lub więcej. Wszystko zależy od celu jaki chcesz osiągnąć oraz od okresowego popytu na dany produkt, czy usługę.

Opłata dla naszej firmy za usługę Google Ads lub Facebook Ads to około 20% budżetu przeznaczonego na przeprowadzenie kampanii, jednak nie mniej niż 200zł.

W celu poznania dokładnej wyceny, prosimy wypełnić formularz ->

Formularz bezpłatnej wyceny

0/500

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych (zgodnie z Polityką Prywatności) przez RafMedia Rafał Holeś w celach niezbędnych do realizacji tego zgłoszenia.

Darmowe narzędzia promocji

Google Search Console

Google Search Console

Narzędzie do pozycjonowania witryny w obszarze wyszukiwań organicznych. Szczegóły na naszym Blogu.
Dla naszych Klientów instalacja usługi jest bezpłatna.

Google Moja Firma

Google Moja Firma

Proste narzędzie do zarządzania wizerunkiem firmy w Google, w tym w wyszukiwarce i Mapach. Szczegóły na naszym Blogu.
Dla naszych Klientów instalacja usługi jest bezpłatna.