fbpx
Drukuj

Responsive Web Design (w skrócie "RWD") - brzmi dość skomplikowanie, ale najprościej mówiąc jest to technika projektowania strony www, której wygląd i układ dostosuje się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym będzie wyświetlana (np. przeglądarki smartfonów czy tabletów).

Strona tworzona w takiej technice jest uniwersalna i wyświetla się poprawnie na każdym urządzeniu.

Dlaczego responsywny design jest koniecznością?

Czasy, kiedy strony internetowe oglądało się tylko na komputerach stacjonarnych minęły bezpowrotnie. Ilość urządzeń mobilnych, tabletów i smartfonów jest coraz większa. Oglądając statystyki naszych klientów sami widzimy, że coraz więcej osób odwiedza ich strony korzystając z komórek lub tabletów.
Oglądanie zwykłej strony internetowej w telefonie komórkowym jest trudne - mikroskopijna czcionka, trudna nawigacja. Responsywna, czyli elastyczna strona dopasowuje się do ekranu nie przyjmując miniaturowych rozmiarów. Bez problemu można ją przejrzeć w telefonie komórkowym, a nawet zrobić zakupy w sklepie internetowym.

Google popiera responsywność.

Teraz już bez żadnych domysłów wiadomo, że responsywne strony i sklepy internetowe będą wyświetlać się na wyższych pozycjach wyszukiwarki Google, niż te niedostosowane do urządzeń mobilnych. Jeśli ktoś do tej pory był sceptyczny, traktując responsywność jako trend, teraz już chyba nie ma żadnych argumentów przeciw.

Zalety responsywnej strony:

Źródło: Wikipedia, Studio Przy Lesie.

Jeżeli zainteresowała Cię budowa swojej własnej strony responsywnej, zapraszamy do kontaktu lub na www.rafmedia.pl/strony-www

Wstecz

Odsłony: 2209