Google Moja Firma to bezpłatne narzędzie, które pozwala promować profil firmy oraz jej stronę internetową w wyszukiwarce i w Mapach Google. Konto to, popularnie zwane też wizytówką firmy Google umożliwia obserwowanie klientów i nawiązywanie z nimi kontaktu, a także...

dowiadywanie się, jak klienci wchodzą w interakcję z naszą firmą w Google. Użytkownicy Google'a natomiast wyszukując lokalnych firm, mogą łatwo sprawdzić takie dane jak adres siedziby firmy (w wyszukiwarce i na Mapach Google), telefon kontaktowy, godziny otwarcia, a nawet opinie internautów. Taka wizytówka to świetny i prosty sposób na pojawienie się wysoko w wynikach wyszukiwania oraz wyeksponowanie najważniejszych informacji o firmie.

Cena wizytówki:

Usługa Google Moja Firma jest całkowicie bezpłatna! Google nie pobiera żadnych opłat za założenie ani też utrzymywanie konta oraz pinezki w Mapach Google.

UWAGA:
Nierzadkim przypadkiem są jednak oferty składane przez osoby lub firmy, które celowo wprowadzają zainteresowanych usługą użytkowników w błąd, deklarując że pojawienie się pinezki na Mapach Google wymaga opłaty. Jednocześnie tych, którzy od dłuższego czasu posiadają już swoją lokalizację w Google, straszą o końcu okresu "promocyjnego" lub darmowego, który należy odpłatnie przedłużyć. Niestety osoby wprowadzone w ten sposób w błąd, przyzwyczajone do corocznych opłat za domenę i serwer swojej firmy, niejednokrotnie ulegają oszustwu.

Działania płatne

Sama wizytówka jest darmowa. Istnieje natomiast szereg usług i działań dodatkowych, które prowadzone są za opłatą. Mogą to być np. usługi z zakresu promowania naszej firmy, takie jak dodawanie ofert, zdjęć, aktualizowanie danych (np. godzin pracy w okresach świątecznych), a także analizowanie statystyk marketingowych i konwersacja z klientami.

Dlaczego warto ją założyć?

  • Pojawienie się wysoko w wynikach organicznych Google.
  • Łatwy i szybki dostęp do najważniejszych informacji o firmie dla użytkowników Google.
  • Dostęp do bardzo użytecznych statystyk, które pokazują m.in. ile osób obejrzało wizytówkę, ile osób zadzwoniło korzystając z wizytówki.
  • Możliwość dodawania zdjęć, ofert, czytania opinii klientów i odpowiadania na nie.
  • Zweryfikowane i aktualne wizytówki budzą większe zaufanie wśród konsumentów, co przekłada się na konwersję.
  • Utworzenie i utrzymanie wizytówki w sieci jest całkowicie darmowe!

Źródło: google.com, studiolokomotywa.pl, pierwszynamapie.pl, socialpilot.co

Jeżeli jesteś naszym klientem, założymy i skonfigurujemy Twoją wizytówkę w Google za darmo! Zapraszamy do kontaktu.

Wstecz